VGA Gigabyte GTX1050Ti OC 4GB

Gigabyte

Features
Powered by GeForce® GTX 1050 Ti
Integrated with 4GB GDDR5 128bit memory
WINDFORCE 2X with Blade Fan Design
16.8M Customizable Color RGB Lighting

Core
Boost: 1506 MHz/ Base: 1392 MHz in OC Mode
Boost: 1480 MHz/ Base: 1366 MHz in Gaming

10.990 ДЕН

Out of stock

SKU: VGA Gigabyte GTX1050Ti OC 4GB Категории: ,

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “VGA Gigabyte GTX1050Ti OC 4GB”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *