Notebook LENOVO Thinkpad YOGA 260

Lenovo

Премија во класата на бизнис лаптопи,ова е тенок и лесен 2 во 1 лаптоп елегантен со четири режими на прилагодување,кој ке ви даде максимална флексибилност и контрола во работата.

78.890 ДЕН

SKU: Notebook LENOVO Thinkpad YOGA 260 Категории: , ,

Опис

Премија во класата на бизнис лаптопи,ова е тенок и лесен 2 во 1 лаптоп елегантен со четири режими на прилагодување,кој ке ви даде максимална флексибилност и контрола во работата.

Additional information

Процесор

I5-6200U

Дијагонала

12.5" FHD IPS AG Touch -Thinkpad Pen Pro

Резолуција на екран

1920×1080

RAM меморија

8 GB DDR4

Графичка карта

Intel HD Graphics 520

SSD

256 GB

Wi-Fi

802.11 b/g/n

Bluetooth

YES

USB

3

OS

Windows 10 pro

Гаранција

12 months

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Notebook LENOVO Thinkpad YOGA 260”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.