Notebook LENOVO IdeaPad YOGA 910-13IKB / I7-7500U

Lenovo

Леново Yoga ™ 910 е елегантен и моќен 2-во-1 лаптоп кој прави стилска изјава за тоа како работите и играте. Додека неговиот дизајн на сите метали и уникатната рамка го привлекуваат вниманието, неговите брзи перформанси и извонредниот звук ќе ја инспирираат вашата имагинација.

94.350 ДЕН

SKU: Notebook LENOVO IdeaPad YOGA 910-13IKB / I7-7500U Категории: , ,

Additional information

Процесор

Core I7-7500U

Дијагонала

13.9"FHD IPS Moulti-Touch+Camera

RAM меморија

8 GB DDR4

Графичка карта

Intel HD Graphics

SSD

512G PCIE SSD

OS

Windows 10 Home 64 bit

Конектор

USB

Гаранција

24 months

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Notebook LENOVO IdeaPad YOGA 910-13IKB / I7-7500U”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.