Notebook LENOVO IdeaPad YOGA 700-14ISK / I7-6500U

Lenovo

Новиот Lenovo YOGA 700 не го изневерува стилот на Lenovo за сигурен ултрабук. YOGA 700 e со најновата генерација на Intel Core процесори, исклучително корисен за мултифункционални уреди, кои имаат потреба од повисоки перформанси на процесорот, комбинирана со енергетска ефикасност. Технологијата Lenovo Transition автоматски ги менува системските подесувања и ја заклучува тастатурата при промена на режимот. Моделот е со оперативен систем Windows 10 Home 64bi

62.890 ДЕН

SKU: Notebook LENOVO IdeaPad YOGA 700-14ISK / I7-6500U Категории: , ,

Additional information

Процесор

Core i7 – 6500U

Дијагонала

14.0 FHD IPS Multi-Touch+camera

RAM меморија

8GB DDR3

Графичка карта

NVIDIA GeForce 940 2GB RAM

SSD

256 GB

OS

Windows 10 Home 64 bit

Гаранција

24 months

Конектор

HDMI, USB

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Notebook LENOVO IdeaPad YOGA 700-14ISK / I7-6500U”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.