Notebook LENOVO IdeaPad YOGA 500-15ISK / I7-6500U

Lenovo

Новиот Lenovo IdeaPad Yoga 500 нема да Ве изневери со својот Lenovo стил на стабилен, мултимедијален лаптоп. IdeaPad Yoga 500 e со шестата генерација на Intel Core i7 процесори, исклучително погодни за мултифункционални уреди, кои имаат потреба од повисоки перформанси на процесорот, комбинирана со енергетска ефикасност. Технологијата Lenovo Transition автоматски ги менува системските поставки и ја заклучува тастатурата при промена на режимот на работа. Моделот поседува и оперативен систем Windows 10 Home. Боја – црна.

54.990 ДЕН

SKU: Notebook LENOVO IdeaPad YOGA 500-15ISK / I7-6500U Категории: , ,

Additional information

Процесор

Core i7 – 6500U

Дијагонала

15.6'' FHD IPS AG TOUCH (SLIM)+ CAMERA

RAM меморија

8GB DDR3

Графичка карта

NVIDIA GeForce 920 2GB RAM

Hard Disk

1TB

OS

Windows 10 Home 64 bit

Гаранција

24 months

Конектор

HDMI, USB, Wi-Fi

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Notebook LENOVO IdeaPad YOGA 500-15ISK / I7-6500U”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.