Notebook LENOVO IdeaPad YOGA 500-15IBD Black

Lenovo

Флексибилен,конвертибилен и неверојатно моќен.Lenovo Yoga 500 е комбинација на два уреда во еден лаптоп и таблет.Уживајте во прекрасните перформанси и иновативни начини на работа.

52.590 ДЕН

SKU: Notebook LENOVO IdeaPad YOGA 500-15IBD Black Категории: , ,

Опис

Флексибилен,конвертибилен и неверојатно моќен.Lenovo Yoga 500 е комбинација на два уреда во еден лаптоп и таблет.Уживајте во прекрасните перформанси и иновативни начини на работа.

Additional information

Процесор

Core i5 – 5200U

Дијагонала

15.6" FHD IPS

RAM меморија

8GB DDR3

SSD

256 GB

Графичка карта

NVIDIA GeForce 920 2GB RAM

OS

Windows 10 Home 64 bit

Конектор

HDMI, USB, Wi-Fi

Гаранција

24 months

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Notebook LENOVO IdeaPad YOGA 500-15IBD Black”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.