Notebook LENOVO IdeaPad YOGA 500-14IBD /I3-5005U

Lenovo

Новиот Lenovo IdeaPad Yoga 500 не го изневерува стилот на Lenovo за сигурен, мултимедијален лаптоп. IdeaPad Yoga 500 e со 6-та генерација Intel Core i3 процесори, исклучително погодни за мултифункционални уреди кои имаат потреба од повисоки перформанси на процесорот, во комбинација со енергетска ефикасност. Моделот е опремен и со посебна графичка картичка на NVIDIA, како и со оперативен систем Windows 10 Home. Боја – црна.

39.790 ДЕН

SKU: Notebook LENOVO IdeaPad YOGA 500-14IBD /I3-5005U Категории: , ,

Additional information

Процесор

Core i3 – 5005U

Дијагонала

14.0 FHDIPS AG TOUCH

RAM меморија

4GB DDR3

Графичка карта

NVIDIA GeForce 920 2GB RAM

Hard Disk

1TB

OS

Windows 10 Home 64 bit

Конектор

HDMI, USB, Wi-Fi

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Notebook LENOVO IdeaPad YOGA 500-14IBD /I3-5005U”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.