Notebook LENOVO IdeaPad Y520-15IKBM Black/I7-7700HQ

Lenovo

Lenovo Legion Y520 е ултра-тенок лаптоп со Dolby Audio Premium технологијата. Со нов стилски изглед и алуминиумско тело, Y520 може да стане вашата омилена играчка машина. Со последната генерација Kabylake процесори на Intel, моќна NVIDIA GeForce графика, FHD резолуција на екранот и неверојатен квалитет на звук благодарение на вградените звучници на Harman. Lenovo Legion има два паралелни отвори за вентилација и предни отвори за подобро ладење. Legion Y520 е врвен преносен компјутер. Моделот е без оперативен систем

68.200 ДЕН

SKU: Notebook LENOVO IdeaPad Y520-15IKBM Black/I7-7700HQ Категории: , ,

Additional information

Процесор

I7-7700HQ

Дијагонала

15.6" FHD IPS

RAM меморија

8 GB DDR4

Hard Disk

1TB

Графичка карта

NVIDIA GeForce GTX1060 G1 6G

Wi-Fi

802.11 b/g/n

Конектор

Card reader, HDMI, USB, Wi-Fi

Bluetooth

YES

Гаранција

24 months

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Notebook LENOVO IdeaPad Y520-15IKBM Black/I7-7700HQ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.