Notebook LENOVO IdeaPad Legion Y520-15IKBN Red

Lenovo

Внесете се во арената со овој тенок, лесен, пренослив компјутер за игри, кој лесно ги репродуцира вашите игри. Напојуван од 7-ми генератори Intel® Core ™ процесори и до дискретна графика NVIDIA,со премиум аудио и опционално двоен диск за складирање за додадена брзина, тој е подготвен за акција. Црвената тастатура со задно осветлување ви овозможува да играте дење или ноќе.

53.400 ДЕН

SKU: Notebook LENOVO IdeaPad Legion Y520-15IKBN Red Категории: ,

Additional information

Процесор

I5-7300HQ

Дијагонала

15.6" FHD IPS

RAM меморија

8 GB DDR4

SSD

256GB M2 PCIe

Wi-Fi

802.11 b/g/n

Bluetooth

YES

USB

3

Конектор

HDMI, LAN, USB, Wi-Fi

Гаранција

24 months

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Notebook LENOVO IdeaPad Legion Y520-15IKBN Red”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.