Notebook LENOVO IdeaPad 510-15IKB Black/I3-6006U

Lenovo

Новиот Lenovo IdeaPad 510 не го изневерува стилот на Леново за доверлив, мултимедијален лаптоп. IdeaPad 510 е 6-та генерација Intel Core i3 процесор, погоден за повеќе функционални уреди кои бараат повисоки перформанси на процесорот, заедно со енергетската ефикасност.

34.399 ДЕН

SKU: Notebook LENOVO IdeaPad 510-15IKB Black/I3-6006U Категории: , ,

Additional information

Процесор

Core I3-6006U

Дијагонала

15.6 FHD

RAM меморија

8 GB DDR4

Графичка карта

NVIDIA GeForce 940MX 4GB

SSD

256 GB

Оптички уред

DVD-RW

Bluetooth

YES

Конектор

Card reader, HDMI, USB

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Notebook LENOVO IdeaPad 510-15IKB Black/I3-6006U”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.