Notebook LENOVO IdeaPad 320-15ISK Platinum Grey/I3-6006U/VGA

Lenovo

Новиот Lenovo IdeaPad 320 го задржува стилот на Леново за сигурен, мултимедијален лаптоп. IdeaPad 320 има N16V-GMR1 GDDR5 2G видео картичка, резолуција со висок екран и неверојатен квалитет на звукот што е обезбеден од 2×1 5W Dolby Audio звучник. Лаптопот е со процесор од 6-тата генерации Intel Core i3 процесори, 4GB RAM и 1TB HDD 5400rpm

31.460 ДЕН

SKU: Notebook LENOVO IdeaPad 320-15ISK Platinum Grey/I3-6006U/VGA Категории: , ,

Additional information

Процесор

Core I3-6006U

Дијагонала

15.6 FHD

RAM меморија

4 GB DDR4

Hard Disk

1TB

Wi-Fi

802.11 b/g/n

Графичка карта

NVIDIA GeForce 920MX 2GB

Bluetooth

YES

Оптички уред

DVD-RW

Конектор

Card reader, HDMI, USB

Гаранција

24 months

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Notebook LENOVO IdeaPad 320-15ISK Platinum Grey/I3-6006U/VGA”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.