Notebook LENOVO IdeaPad 320-15ISK Platinum Grey/I3-6006U

Lenovo

Новиот Lenovo IdeaPad 320 го задржува стилот на Леново за сигурен, мултимедијален лаптоп. IdeaPad 320 имаинтегрирана видео картичка, резолуција со висок екран и неверојатен квалитет на звукот што е обезбеден од 2×1 5W Dolby Audio звучник. Лаптопот е со процесор од 6-тата генерации Intel Core i3 процесори, 4GB RAM и 500GB HDD

23.580 ДЕН

SKU: Notebook LENOVO IdeaPad 320-15ISK Platinum Grey/I3-6006U Категории: , ,

Additional information

Процесор

Core I3-6006U

Дијагонала

15.6 FHD

RAM меморија

4 GB DDR4

Hard Disk

500GB

Графичка карта

Intel HD Graphics

Оптички уред

DVD-RW

Wi-Fi

802.11 b/g/n

Bluetooth

YES

Конектор

Card reader, HDMI, USB

Гаранција

24 months

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Notebook LENOVO IdeaPad 320-15ISK Platinum Grey/I3-6006U”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.