Notebook LENOVO IdeaPad 320-15IKB Platinum Grey/I5-7200U

Lenovo

Новиот Lenovo IdeaPad 320 го задржува стилот на Леново за сигурен, мултимедијален лаптоп. IdeaPad 320 има N16S-GTR GDDR5 4G видео картичка, резолуција со висок екран и неверојатен квалитет на звукот што е обезбеден од 2×1 5W Dolby Audio звучник. Лаптопот ги вклучува најновите 7-ми генерации Intel Core i5 процесори, 4GB RAM и 1TB HDD 5400rpm

35.200 ДЕН

SKU: Notebook LENOVO IdeaPad 320-15IKB Platinum Grey/I5-7200U Категории: , ,

Additional information

Процесор

Core I5-7200U

Дијагонала

15.6 FHD

RAM меморија

4 GB DDR4

Hard Disk

1TB

Графичка карта

NVIDIA GeForce 940MX 4GB

Оптички уред

DVD-RW

Bluetooth

YES

Конектор

Card reader, HDMI, USB

Гаранција

24 months

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Notebook LENOVO IdeaPad 320-15IKB Platinum Grey/I5-7200U”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.