Notebook LENOVO IdeaPad 110-15ISK / I3-6006U

Lenovo

IdeaPad 110 е 15,6-инчен лаптоп компјутер, удобен за работа од било каде, а истовремено е исклучително погоден и за домашна употреба. Лаптопот доаѓа со процесор Intel Core i3-6006U, RAM меморија 4GB, 1TB HDD, a екранот е со HD резолуција.

22.790 ДЕН

SKU: Notebook LENOVO IdeaPad 110-15ISK / I3-6006U Категории: , ,

Additional information

Процесор

Core I3-6006U

Дијагонала

15,6" HD

RAM меморија

4 GB DDR4

Hard Disk

1TB

Графичка карта

AMD R5 M430 2GB

Wi-Fi

802.11 b/g/n

Bluetooth

YES

Конектор

HDMI

Гаранција

24 months

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Notebook LENOVO IdeaPad 110-15ISK / I3-6006U”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.