Notebook DELL Inspiron 5767 /I7-7500U/RAM 16GB/HDD 2TB

DELL

Разгледајте ги можностите со овој 17,3-инчен лаптоп Dell Inspiron. 2.70GHz двојадрен i7 процесор извршува програми брзо и ефикасно, и 2TB хард дискот обезбедува доволно простор за важни датотеки.

58.990 ДЕН

SKU: Notebook DELL Inspiron 5767 /I7-7500U/RAM 16GB/HDD 2TB Категории: , ,

Additional information

Процесор

Core I7-7500U

Дијагонала

17.3 FHD

RAM меморија

16 GB DDR4

Hard Disk

2TB

Графичка карта

AMD R7 M445 GDDR5 4GB

Wi-Fi

802.11 b/g/n

Bluetooth

YES

Оптички уред

DVD-RW

Конектор

USB

Гаранција

36 months

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Notebook DELL Inspiron 5767 /I7-7500U/RAM 16GB/HDD 2TB”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.