Notebook DELL Inspiron 5767 /I7-7500U

DELL

Работи со доверба со овој Dell Inspiron лаптоп. Тој содржи повеќе компоненти во рамките на својот елегантен, компактен дизајн и има многу моќ со Intel Core i7 процесорот и 8GB DDR4 RAM меморија. Овој лаптоп Dell Inspiron има 17,3-инчен екран за гледање видеа и 1TB хард диск кој може да собере илјадници датотеки.

49.890 ДЕН

SKU: Notebook DELL Inspiron 5767 /I7-7500U Категории: , , ,

Additional information

Процесор

Core I7-7500U

Дијагонала

17.3 FHD

RAM меморија

8 GB DDR4

Hard Disk

1TB

Графичка карта

AMD R7 M445 GDDR5 4GB

Оптички уред

DVD-RW

Конектор

USB

Bluetooth

YES

Wi-Fi

802.11 b/g/n

Гаранција

36 months

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Notebook DELL Inspiron 5767 /I7-7500U”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.