Notebook DELL Inspiron 5767-I5-7200U 17.3″ full HD

DELL

Додајте убавина на вашата работна маса во моментот кога ќе го отворите вашиот лаптоп, покажувајќи го стилскиот, елегантен изглед. И опционалното позадинско осветлување, тастатурата од долниот дел, го прави поедноставно пишување.

45.799 ДЕН

SKU: Notebook DELL Inspiron 5767-I5-7200U 17.3" full HD Категории: , ,

Additional information

Процесор

Core I5-7200U

Дијагонала

17.3 FHD

RAM меморија

8 GB DDR4

Hard Disk

1TB

Графичка карта

AMD R7 M445 GDDR5 4GB

Оптички уред

DVD-RW

Wi-Fi

802.11 b/g/n

Bluetooth

YES

Гаранција

36 months

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Notebook DELL Inspiron 5767-I5-7200U 17.3″ full HD”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.