az1nas
az1az12az123

Notebook ACER E5-774G-72AE

ACER

FHD  резолуција со 17.3″ екран ке ви донесе вистинско кино , со најнови перформанси и појака графика , ова е прекрасен модел кој ги задоволува сите ваши потреби.

45.590 ДЕН

Опис на производот

FHD  резолуција со 17.3″ екран ке ви донесе вистинско кино , со најнови перформанси и појака графика , ова е прекрасен модел кој ги задоволува сите ваши потреби.

Информации

Процесор

Core I7-7500U

Дијагонала

17.3 FHD

Резолуција на екран

1920×1080

RAM меморија

8 GB DDR4

Графичка карта

NVIDIA GeForce 940 2GB RAM

SSD

256 GB

Оптички уред

DVD-RW

Wi-Fi

802.11 b/g/n

USB

3

Гаранција

12 months

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Notebook ACER E5-774G-72AE”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

seventeen − 9 =