4nas
4nas14nas124nas123

Notebook ACER E5-774G-53XT

ACER

Дизајниран и оптимизиран за забава и игри Acer Aspire E5-774G-53XT e мултимедијален лаптоп со врвни перформанси.

37.990 ДЕН

Опис на производот

Дизајниран и оптимизиран за забава и игри Acer Aspire E5-774G-53XT e мултимедијален лаптоп со врвни перформанси.

Информации

Процесор

Core I5-7200U

Дијагонала

17.3 FHD

Резолуција на екран

1920×1080

RAM меморија

8 GB DDR4

Hard Disk

1TB

Wi-Fi

802.11 b/g/n

Оптички уред

DVD-RW

LAN

10/100/1000 Mbps

Bluetooth

YES

USB

3

Гаранција

12 months

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Notebook ACER E5-774G-53XT”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

eleven + 15 =