9812nas
98198129812nas3

Notebook ACER E5-774G-52V9

ACER

Уживајте во  17,3″ екран со FHD резолуција, прекрасни карактеристики и беспрекорен дизајн.

42.590 ДЕН

Опис на производот

Уживајте во  17,3″ екран со FHD резолуција, прекрасни карактеристики и беспрекорен дизајн.

Информации

Процесор

Core I5-7200U

Дијагонала

17.3 FHD

Резолуција на екран

1920×1080

RAM меморија

8 GB DDR4

SSD

256 GB

Wi-Fi

802.11 b/g/n

Графичка карта

NVIDIA GeForce GTX 950M 2GB

USB

3

Гаранција

12 months

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Notebook ACER E5-774G-52V9”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

5 × one =