11v223nas
11v11v2211v223

Notebook ACER E5-575G-70B2

ACER

Уживајте во можностите што ви ги дава овој модел на ACER,најнова генерација на процесор, графиката и брзината ќе ве воодушеват.

40.990 ДЕН

Опис на производот

Уживајте во можностите што ви ги дава овој модел на ACER,најнова генерација на процесор, графиката и брзината ќе ве воодушеват.

Информации

Процесор

Core I7-7500U

Дијагонала

15.6 FHD

Резолуција на екран

1920×1080

RAM меморија

8 GB DDR4

Графичка карта

NVIDIA GeForce 940 2GB RAM

SSD

256 GB

Wi-Fi

802.11 b/g/n

LAN

10/100/1000 Mbps

USB

3

Гаранција

12 months

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Notebook ACER E5-575G-70B2”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

one × 1 =