89nas
89nas189nas1289nas123

Notebook ACER E5-575G-5355

ACER

Новите модели од серијата ASPIRE E се со многу привлечни карактеристики,атрактивен естетски дизајн со кој ги надминуваат очекувањата, долготрајна батерија и врвни перформанси прават овој лаптоп да биде еден од омилените.

38.590 ДЕН

Опис на производот

Новите модели од серијата ASPIRE E се со многу привлечни карактеристики,атрактивен естетски дизајн со кој ги надминуваат очекувањата, долготрајна батерија и врвни перформанси прават овој лаптоп да биде еден од омилените.

Информации

Процесор

Core I5-7200U

Дијагонала

15.6 FHD

RAM меморија

8 GB DDR4

SSD

256 GB

Графичка карта

NVIDIA GeForce GTX 950M 2GB

Wi-Fi

802.11 b/g/n

LAN

10/100/1000 Mbps

USB

3

Гаранција

12 months

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Notebook ACER E5-575G-5355”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

four × 4 =