novo1
novo2novo3

Notebook Acer E5-575G-517Y Intel i5-7200/8GB DDR4/1TB HDD/Geforce 950M 2GB/15.6″ FHD

Aser

Не секој  може да си дозволи скап лаптоп за да може да ужива во игрите и виртуелниот свет. Овој модел на ASER  е вашиот најдобар избор, со прекрасни карактеристики ќе ви овозможи уживање во вашите омилени игри.Направете го вистинскиот избор.

34.990 ДЕН

SKU: Notebook Acer E5-575G-517Y Intel i5-7200/8GB DDR4/1TB HDD/Geforce 950M 2GB/15.6" FHD Категории: , , , ,

Опис на производот

Не секој  може да си дозволи скап лаптоп за да може да ужива во игрите и виртуелниот свет. Овој модел на ASER  е вашиот најдобар избор, со прекрасни карактеристики ќе ви овозможи уживање во вашите омилени игри.Направете го вистинскиот избор.

Информации

Процесор

I5-7200U

Дијагонала

15,6″

Резолуција на екран

1920×1080

RAM меморија

8 GB DDR4

Графичка карта

NVIDIA GeForce GTX 950M 2GB

Hard Disk

1TB

Оптички уред

DVD-RW

Wi-Fi

802.11 b/g/n

LAN

10/100/1000 Mbps

Bluetooth

YES

USB

3

Гаранција

12 months

Модел

ASER E5-575-517Y

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Notebook Acer E5-575G-517Y Intel i5-7200/8GB DDR4/1TB HDD/Geforce 950M 2GB/15.6″ FHD”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

14 + fifteen =