Memory Card Kingston 8GB microSD Class 10

Kingston

– High-Speed Class Rating: Class 10: 10MB/sec. minimum data transfer rate
– Operating temperatures: -13°F to 185°F (-25°C to 85°C)
– Storage temperatures — -40°F to 185°F (-40°C to 85°C)
– Dimensions: 0.43” x 0.59” x 0.039” (11 x 15 x 1mm)
– Weight: .05 oz (1.4g)

390 ДЕН

SKU: Kingston 8GB microSD Class 10 Категории: ,

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Memory Card Kingston 8GB microSD Class 10”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

fourteen − four =