ACER_ES1-531_Front
ACER_ES1-531_Galery 1ACER_ES1-531_Galery

Acer ES1-531-C2EV N3050/4GB DDR3/500GB HDD/DVD-DL/15.6″ LED

ACER

Идеален избор на преносен компјутер за вашата канцеларија.
Процесорот со две јадра, капацитетот на работната меморија и хард дискот се
вистинскиот избор за успешно завршување на работните обврски.

14.990 ДЕН

SKU: ACER ES1-531-C2EV Категории: ,

Опис на производот

Идеален избор на преносен компјутер за вашата канцеларија.
Процесорот со две јадра, капацитетот на работната меморија и хард дискот се
вистинскиот избор за успешно завршување на работните обврски.

Информации

Процесор

Dual Core

Дијагонала

15,6″

Резолуција на екран

1366×768

RAM меморија

4GB DDR3

Графичка карта

Intel HD Graphics

Hard Disk

500GB

Оптички уред

DVD-RW

Wi-Fi

802.11 b/g/n

LAN

10/100 Mbps

USB

2

USB 3.0

1

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Acer ES1-531-C2EV N3050/4GB DDR3/500GB HDD/DVD-DL/15.6″ LED”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

5 × 5 =