Acer A5-531
Acer A5-531_1Acer A5-531_2

Acer A5-573G-51U8 Intel i5-5200U/4GB DDR3/500GB HDD/GF920 2GB/15.6″ LED

ACER

Преносен Компјутери опремен со i5 генерација на процесор ќе одговори на сите ваши
професионални потреби.
Во комбинација со графичка картика со дедицирана меморија го прави овој систем одличен
и за графика и компјутерски игри.

29.990 ДЕН

Out of stock

Опис на производот

Преносен Компјутери опремен со i5 генерација на процесор ќе одговори на сите ваши
професионални потреби.
Во комбинација со графичка картика со дедицирана меморија го прави овој систем одличен
и за графика и компјутерски игри.

Информации

Процесор

Core i5 – 5200U

Дијагонала

15,6″

Резолуција на екран

1366×768

RAM меморија

4GB DDR3

Графичка карта

NVIDIA GeForce 920 2GB RAM

Hard Disk

500GB

Оптички уред

DVD-RW

Wi-Fi

802.11 b/g/n

LAN

10/100 Mbps

Bluetooth

YES

USB

2

USB 3.0

2

Оцена

Нема оцени

Биди прв што ќе го оцени “Acer A5-573G-51U8 Intel i5-5200U/4GB DDR3/500GB HDD/GF920 2GB/15.6″ LED”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

eleven + seven =